شرکت سیلیکاژل درخشان ، اولین و بررگترین تولیدکننده انواع سیلیکاژل در ایران

صنایع دارویی، شیمیایی و تجهیزات پزشکی

صنایع دارویی ومکمل ها، شیمیایی و تجهیزات پزشکی

در صنعت داروسازی و تجهیزات پزشکی از انواع مختلف رطوبت گیرها به شرح ذیل استفاده می گردد:

  • رطوبت گیرها ( به طور گسترده در خطوط تولید)،
  • کیسه های حاوی رطوبت گیر (برای انبارداری و حمل و نقل)،
  • ساشه های رطوبت گیر (در داخل محصولات بسته بندی شده)،
  • کپسول های رطوبت گیر (عمدتاً در شیشه ها و تیوب های محتوی دارو)
  • درب های حاوی رطوبت گیر (عمدتا بعنوان درب شیسشه ها و تیوب های محتوی دارو)
صنایع دارویی ومکمل ها، شیمیایی و تجهیزات پزشکی

درب های رطوبت گیر

درب های رطوبت گیر جهت محافظت از انواع مختلف محصولاتی که نسبت به رطوبت و شکستگی حساس می باشند به کار برده می شوند. جنس درب ها از پلیمر بوده که محصول را در برابر شکستگی، رطوبت و سایر عناصر مضر حفاظت می کند و همچنین سبب افزایش طول عمر محصول می گردد. محدوده محصولات شامل نوارهای تست های تشخیصی، قرص های جوشان، سایر قرص ها و کپسول ها، آب نبات ها و غیره می باشند. دربهای حاوی سیلیکاژل بدلیل حذف هزینه های مربوط به روکش های فویل،بسته بندی در جعبه و جاسازی کیسه های رطوبت گیر سبب کاهش چشمگیر هزینه های تولید می شود.

صنایع دارویی ومکمل ها، شیمیایی و تجهیزات پزشکی

کپسول های رطوبت گیر

محفظه های کوچک و محکمی هستند که با انواع رطوبت گیرها مانند سیلیکاژل و مولکولار سیو و…پر شده اند. این کپسول ها بطور وسیع در صنایع دارویی مورد استفاده قرار می گیرند. این کپسول ها بسته به نوع کاربرد می توانند در اشکال و اندازه های گوناگون قالب ریزی گردند. کپسول های رطوبت گیر پس از پر شدن توسط درپوش مخصوصی از بالا بسته می شوند. اشکال ویژه و رنگ های متعدد آنها سبب تمایزآنها از قرص ها و کپسول ها می گردد. به علت افزایش طول عمر و بهره وری محصول نهایی، این کپسول ها بطور گسترده در صنایع دارویی، مکمل ها، تست های تشخیصی ، پزشکی و دندانپزشکی مورد استفاده قرار می گیرند.

صنایع دارویی ومکمل ها، شیمیایی و تجهیزات پزشکی

ساشه های رطوبت گیر

این ساشه ها در صنایع متعددی مانند دارویی، مکمل ها، تست های تشخیصی، مواد غذایی و الکترونیک و بمنظور محافظت محصولات در برابر رطوبت کاربرد دارند. ساشه های رطوبت گیر، کیسه های کوچک حاوی سیلیکاژل، مولکولار سیو و سایر رطوبت گیرها می باشند که بمنظور حفاظت کالا در برابررطوبت، بو و سایر عناصر مضر بکار برده می شوند. ساشه های رطوبت گیر بصورت تکی و یا رولی متناسب با خط تولید تهیه و مورد استفاده قرار میگیرند. اندازه ساشه ها از 0.7 تا 10 گرم متفاوت می باشد و جنس ساشه ها معمولاً از فیبرهای پلی اتیلنی ریز بافت سبک، انعطاف پذیر، نرم و مقاوم در برابر پارگی می باشد.

رطوبت گیرها

در خطوط تولید برخی از کارخانجات داروسازی بویژه در خط تولید آنتی بیوتیک ها از رطوبت گیرها بصورت بالک استفاده می شود.

کیسه های حاوی رطوبت گیر

این کیسه ها برای محافظت مواد اولیه از رطوبت محیط در طی انبارداری وحمل ونقل مورد استفاده قرار می گیرند.

کارت های شاخص رطوبت

این کارتها برای تشخیص میزان رطوبت محیط وهمچنین تعیین زمان تعویض رطوبت گیرها مورد استفا ده قرار می گیرند.

صنایع دارویی ومکمل ها، شیمیایی و تجهیزات پزشکی

ظروف مخصوص بسته بندی

شرکت تحقیقاتی سیلیکاژل درخشان با توجه به آگاهی از مشکلات موجود در رابطه با تولید تیوب های پلی اتیلنی و سایر ظروف از جمله قاشق های اندازه گیری در صنایع دارویی کشور ،اخیرا به منظور رفاه حال مشتریان خود اقدام به تولید این محصولات با رعایت استانداردهای بین المللی نموده است.