شرکت سیلیکاژل درخشان ، اولین و بررگترین تولیدکننده انواع سیلیکاژل در ایران

تولید سیلیکاژل نارنجی

۲۵ آبان
تولید سیلیکاژل نارنجی

تولید سیلیکاژل نارنجی

فرایند تولید سیلیکاژل نارنجی

فرایند های مختلفی برای تولید سیلیکاژل نارنجی وجود دارد در ادامه به دو روش متداول برای تولید این ماده ی شیمیایی اشاره شده است :

1- استفاده از محلول سیلیکات سدیم در اثراسیدی شدن و تشکیل رسوب

2- استفاده از روش کروی OIL DROP

در حالت عادی این ماده بی خطر، واکنش ناپذیر و همچنین غیر قابل اشتعال پذیر است و همین امر توانسته است استفاده از آن را گسترده کند . نکات ایمنی ویژه ای نیز باید در استفاده از آن رعایت شود .

 • این ترکیب شیمیایی خطر آتش سوزی ندارد.
 • سبب بافت سلول های پوست می شود.
 • از آنجا که سمی نمی باشد تنفس آن سبب به وجود آمدن مشکلاتی ریوی نمی شود و سلامت دستگاه تنفس را تهدید نمی کند.
 • ممکن است جامدات آن سبب سوزش چشم شود ولی این اتفاق زود گذر است.
 • اگر در معرض غلظت های زیاد این ترکیب شیمیایی قرار بگیریم ممکن است در بلند مدت سبب سرفه های زودگذر شویم .

برای اینکه در هنگام استفاده از آن به طور کامل اصول ایمنی را رعایت کنید سعی داشته باشید از خوردن و آشامیدن به هنگام استفاده از این ترکیب خودداری کنید.

در صورت به وجود آمدن هرگونه حساسیت یا تحریکات شدید به پزشک مراجعه کنید.

اگر هنگام استفاده از این ترکیب تحریک های پوستی در شما دیده شد بلافاصله با آب ولرم شستشو دهید و در مراحل بعدی توصیه می شود از دستکش های آزمایشگاهی استفاده کنید . به طور کلی سروکار داشتن با این ماده سبب به وجود آمدن خطرات جدی در سلامت نخواهد بود.

 

چرا از سیلیکاژل نارنجی استفاده می کنید؟

در سال 1998 ، اتحادیه اروپا فروش نشانگر آبی سیلیس (حاوی کلرید کبالت ، سموم شناخته شده انسانی) را در بازارهای اروپا ممنوع اعلام کرد. از طرف دیگر ، سیلیکاژل نارنجی که در انواع مختلفی از صنایع و برنامه های کاربردی مانند ترانسفورماتور و خشک کن هوای فشرده استفاده می شود ، با الزامات اتحادیه اروپا مطابقت دارد.

علاوه بر انطباق با الزامات اتحادیه اروپا ، سیلیکاژل نارنجی نیز از ظرفیت جذب بالایی برخوردار است و رطوبت را در دمای بالای 150 درجه فارنهایت (65 درجه سانتیگراد) از بین می برد.

با این حال ، بهتر است سیلیکاژل نارنجی در دمای اتاق (90-90 درجه فارنهایت / 21-32 درجه سانتیگراد) استفاده شود. سیلیکاژل نارنجی برای محافظت از کالاها و مواد متفرقه است که به طور گسترده در ترانسفورماتورها و خشک کن های هوا استفاده می شود.

سیلیکاژل نارنجی یک ژل آلومینیوم سیلیکات در قالب فرم سخت Round Shape یا Spherical Beads بوده و مقاومت بسیار بالایی در برابر خرد کردن و میزان جذابیت پایین دارد. سیلیکاژل نارنجی نسبت به سایر جاذبه های دیگر عمر طولانی تری دارد و می تواند در اکثر برنامه ها، هزینه های عملیاتی را کاهش دهد.

سیلیکاژل نارنجی نشانگر یک نوع دانه کروی است که از تمامیت مکانیکی بسیار بالایی برخوردار است. درجه جذب رطوبت سیلیکاژل نارنجی با تغییر رنگ از نارنجی به سبز و نارنجی به بی رنگ در جذب 6 – 8٪ وزن آب نشان داده شده است.
کاربرد های سیلیکاژل نارنجی چگونه است:

 • خشک کردن و تمیز کردن هوا
 • خشک کردن نمونه های تحلیلی
 • خشک کردن حلال ها
 •  خشک کردن محصولات سنتز
 • محافظت از محموله های صادراتی از رطوبت در جو
 • خشک کردن و ذخیره گل و بذر توسط سیلیکاژل نارنجی
 • خشک کن در صنعت گاز ، کم آبی و تصفیه در اکسیژن ، هیدروژن و کلر

 

تفاوت بین سیلیکاژل با سیلیکاژل نارنجی و آبی چیست؟

نشان دادن سیلیکاژل یک روش تشخیص سریع را فراهم می کند که به کاربران امکان می دهد تا هنگام خشک شدن جریان هوا و گاز ، مجدداً شارژ شود یا جایگزین شود. خشک کن آن چیزی که مد نظر شماست با استفاده از سیلیکاژل نارنجی با تغییر رنگ انجام می شود، زیرا با رطوبت اشباع می شود. این ویژگی باعث می شود که سیلیکاژل برای از بین بردن رطوبت هوا و گازها ایده آل باشد.

 

تفاوت بین سیلیکاژل سفید ، آبی و سیلیکاژل نارنجی چیست؟

سیلیکا ژل در محافظت از کالاها در برابر رطوبت بیش از حد مورد استفاده قرار می گیرد ، که می تواند رشد قالب ، فساد و خوردگی را تقویت کند. دی اکسید سیلیکون ماده اصلی سیلیکاژل است که به صورت دانه ای درمان می شود. به عنوان یک ماده خشک کن ، در سیلیکاژل نارنجی میل به مولکول های آب بسیار قوی است. سیلیکاژل نارنجی برای مقاصد مختلف در بسته ها یا فله های یا بسته بندی های متوسط موجود است.سیلیکاژل رطوبت را جذب می کند ، که در حقیقت در رطوبت قفل می شود و نتایج آسیب زا از رطوبت را محدود می کند. انواع مختلفی از رنگ و اندازه سیلیکاژل وجود دارد. سه رنگ رایج در دسترس برای سیلیکاژل رنگ سفید ، آبی و رنگ نارنجی است.سیلیکاژل نارنجی دارای متیل بنفشه است که قادر به تغییر از نارنجی به سبز یا نارنجی به بی رنگ است. همچنین سمی است ، حتی اگر برخی از مزایای دارویی را نیز داشته باشد. فرآیندهای خشک کردن مانند حفظ گل یا نگهداری بذر نیز ممکن است شامل خشک شدن سیلیس باشد.

سیلیکاژل نارنجی در جایی مورد استفاده قرار می گیرد که فرایندها و محصولات از رطوبت محافظت شوند: مانند:

 

 

از کجا سیلیکاژل بخریم؟

جهت اطلاع از نحوه ی فروش این محصول و ثبت سفارش شما می توانید با همکاران ما در واحد فروش سیلسکاژل درخشان در ارتباط باشید.