شرکت سیلیکاژل درخشان ، اولین و بررگترین تولیدکننده انواع سیلیکاژل در ایران

بلاگ

۲۲ شهریور
کاربردهای اکتیو آلومینا

کاربردهای اکتیو آلومینا

از جمله کاربردهای آلومینا فعال، در سیستم های خلا با فشار بالا در ابتدای خط جهت جلوگیری از ورود روغن تولید شده توسط پمپ های دوار حاصل از برگشت جریان به سیستم به کار می رود.

۱۸ شهریور
خشک کردن گل های طبیعی با سیلیکاژل

خشک کردن گلهای طبیعی با سیلیکاژل

شاید بسیار برایتان پیش آمده باشد که گلهای زیبای عروسی، تولد، سالگرد ازدواج یا هر مناسب دیگری که دریافت کرده اید، بعد از مدتی پلاسیده شده اند و با وجود اینکه بسیار آنها را دوست داشته اید، مجبور به دورانداختن آنها شده اید.

۱۶ شهریور

تاثیر محیط بر بازدهی سیلیکاژل

دمای تاثیر گذار این ماده ۲۵ درجه ی سانتی گراد( دمای محیط) می باشد. در این دما سیلیکاژل کارایی بسیار موثری از خود نشان می دهد. ولی در دما های بالاتر ، میزان ظرفیت جذب این ترکیب کمتر می شود. زمانی که رطوبت کم است، مقداری از فشار بخار موجود به وسیله ی ذرات میکروسکوپی سیلیکاژل جذب می شود.

۱۴ شهریور
مواد شیمیایی صنعتی

مواد شیمیایی صنعتی

مواد شیمیایی انواع مختلفی دارد در این مطلب به توضیح و انواع مواد شیمیایی صنعتی می پردازیم:

مواد شیمیایی به هر نوع ترکیبی از مواد و عناصر ساده گفته می شود که با پیوندی خاص به صورت کووالانسی، یونی و یا نمک شکل گرفته اند.

۱۲ شهریور
نکات ایمنی استفاده از سیلیکاژل

نکات ایمنی استفاده از سیلیکاژل

این ماده غیر سمی، غیر قابل اشتعال و واکنش ناپذیر است و تنها با موادی مانند هیدروژن فلوراید، اکسیژن دی فلوراید، کلرین تری فلورید، اسید ها و بازهای قوی واکنش می دهد.

۱۰ شهریور
مواد شیمیایی خطرناک

مواد شیمیایی خطرناک

مواد شیمیایی خطرناک ،عبارتند از: باتراکوتوکسین ،وی ایکس ،تتراکلرودی بنزو پی دی اکسین ،نابون ،استریکنین ،سدیم سپانید ،نیکوتین ،اتیلن گلایکول ، هیدروژن براکسید، درجوکسین.

۰۸ شهریور
انیدرید

خواص و کاربردهای انیدرید استیک

انیدرید استیک یا اتانوئیک انیدرید که اغلب به طور خلاصه به صورت Ac2O نمایش داده می شود. مایعی بی رنگ، متحرک، با بویی نافذ و بسیار شبیه به استیک اسید می باشد.

۳۱ مرداد
مواد شیمیایی آزمایشگاهی

مواد شیمیایی آزمایشگاهی

موادی را که به صورت اختصاصی در آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار میدهند مواد شیمیایی آزمایشگاهی مینامند. مواد شیمیایی آزمایشگاهی با دیگر مواد شیمیایی تفاوت هایی دارند و نباید با یکدیگر اشتباه گرفته شوند.

۲۹ مرداد
خطرات مواد شیمیایی

خطرات مواد شیمیایی

مواد قابل اشتعال اغلب به صورت آئروسل (ذرات ریز مایع پخش شده در هوا)، گاز، مایع و یا جامد می باشند. در بیشتر آزمایشگاه ها، گازها، مایعات و جامدات از اهمیت بیشتری برخورداند.

۲۷ مرداد
انواع مواد شیمیایی

انواع مواد شیمیایی

در گذشته، ماده آلی به ماده‌ای گفته می شد که توسط بدن موجودات زنده ساخته شود. تا اینکه در سال ۱۸۲۸ وهلر دانشمند آلمانی، توانست برای اولین بار در آزمایشگاه ترکیب آلی اوره را از یک ترکیب معدنی به نام ایزوسیانات تهیه نماید.

۲۵ مرداد
مواد شیمیایی چیست؟

مواد شیمیایی چیست؟

مواد شیمیایی، موادی هستند که ترکیب شیمیایی و ویژگی های معین و ثابتی دارند. اجزای تشکیل دهنده مواد شیمیایی را نمی توان با استفاده از روش های جداسازی فیزیکی و بدون تجزیه عناصر و تعیین ترکیب درصد آنها، شناسایی نمود.