شرکت سیلیکاژل درخشان ، اولین و بررگترین تولیدکننده انواع سیلیکاژل در ایران

بسته های ژل سیلیکا را دور نیاندازید

۲۰ شهریور
بسته های ژل سیلیکا را دور نیاندازید

بسته های ژل سیلیکا را دور نیاندازید

بسته های ژل سیلیکا را دور نیاندازید چرا؟

تا به حال به این فکر کرده اید بسته های کوچکی که در اکثر جعبه های خرید شما وجود دارد په کاربردی می تواند داشته باشد ، کاربردهایی که با استفاده از آن می توانید مشکلاتی که پیش از این نمی دانستید چطور رفع کنید به سادگی برطرف سازید.

کاربردهای حرفه ای از ژل سیلیکا در خانه

1- خشک کردن گوشی موبایل خیس

برای صاحب یک گوشی موبایل هیچ چیز بدتر از افتادن گوشی داخل آب و خیس شدن آن نیست. با ژل سیلیکا گوشی موبایل خیستان را خشک کنید. برای این کار سیم کارت و باطری گوشی موبایل را از آن جدا کنید و گوشی را داخل یک کاسه پر از بسته های ژل سیلیکا قرار دهید تا روطبت را به خود جذب کند.

2- رفع رطوبت لباس ها

بعد از گذراندن یک روز فوق العاده کنار ساحل و آب بازی بعضی از لباس های شما به طبع خیس خواهند بود ، شما نمی توانید به سرعت آنها را خشک و داخل چمدان قرار دهید پس بهتر است لابه لای آنها بسته های ژل سیلیکا را قرار دهید تا رطوبت را به خود جذب کرده و لباس های دیگر را مرطوب نکنند.

3- محافظت از تیغ اصلاح در برابر زنگ زدگی

هیچ کس دوست ندارد تیغ اصلاح زنگ زده استفاده کند . برای جلوگیری از زنگ زدگی تیغ اصلاح ان را داخل فضایی مثل کابینت هایی که در حمام نصب می شوند با همراه 4 الی 5 بسته از بسته های ژل سیلیکا قرار دهید .

4- محافظت از عکس ها

حتما دیده اید که بعضی از عکسهای قدیمی با گذر زمان دچار تغییراتی شده اند که اکثرا ناشی از رطوبت است. اگر مراقبت از عکسهای یادگاری برای شما اهمیت دارد با قرار دادن بسته های ژل سیلیکا آنها را در برابر رطوبت مراقبت کنید.

5- مراقبت از بذر و دانه های کشاورزی

باغبانان برای جلوگیری از کپک زدگی دانه هایی که قصد دارند در آینده کاشت انها را انجام دهند می توانند با استفاده از این بسته ها مانع از کپک و فاسد شدن آنها شوند.

برای این منظور بسته ها را داخل یک پاکت قرار داده و درب آن را ببنیدید و بین دانه ها قرار دهید.

6- حفظ غذای حیوان خانگی برای مدت طولانی

افرادی که حیوان خانگی دارند می توانند با کمک این بسته های کوچک غذای آنها را برای مدت طولانی تری نگهداری کنند تنها با قرار دادن یک کیسه پلاستیکی حاوی چند بسته ژل سیلیکا.

7- خشک کردن دوربین های مخصوص زیر آب

هرچند این دسته از دوربین ها برای استفاده در زیر آب طراحی شده اند اما بایستی برای حفظ این قابلیت از آنهامراقبت کنید.دو بسته ژل سیلیکا را روی لنز دوربین قرار دهید تا رطوبت را جذب خود کند.

8- نگهداری طولانی تر مواد غذایی

نگهداری بسته های ژل سیلیکا کنار محل نگهداری مواد غذایی از کپک زدگی آنها جلوگیری می کند.

9- رفع بوی بد کیف باشگاه

ساده ترین و رایج ترین روش استفاده از این بسته های کوچک قرار دادن داخل کیف و کوله پشتی مخصوص باشگاه است .

10 – جلوگیری از نم زدگی و کپک بین کتابهای قدیمی

برای رفع کپک و جلوگیری از آن در بین کتابهایتان به راحتی میتوانید از این بسته ها استفاده کنید.